Özel Sevgi Bahçesi Törekent Kreş ve Gündüz Bakımevi, Ankara’nın Sincan ilçesinde Törekent mahallesinde 7 yıllık tecrübe ve deneyimi ile donanımsal açıdan zengin, toplam 1800m2 kapalı ve açık alana sahip olan binasında okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Bir çok kullanım alanı ile dışa bağımlı olmayan bir okuluz..

 
 2-6 yaş aralığında öğrenci grubuna hizmet vermekteyiz.. 40 metre kare genişliğinde 10 adet sınıfımız vardır. Sınıflarımız da yaş gruplarına göre, her öğrencinin akranları ile eğitim görmesine imkan sağlanmaktadır. Alanında profesyonel öğretmenler ile çocukların yeteneklerini tespit ederek geliştirmeleri konusunda yardımcı olunmaktadır.
 
60m2 uyku alanımız ile 2-3 yaş gruplarımız için öğle uykusu yapılmaktadır.
 
600m2 bahçe alanı ile oyun ve eğlencenin tadını çıkarabileceğimiz geniş ve ferah bir bahçe alanına sahibiz.
 
 Bina içerisinde 50 m2 havuzumuz bulunmaktadır. Havuzumuz tuz ile temizlenip klor ve kimyasal kullanılmayan hijyen ve temizlik kurallarına uyarak çocuklarımız için uygun sıcaklıkta olmasına özenle dikkat ettiğimiz bir alandır. Havuzumuzda 12 ay boyunca eğitmen eşliğinde yüzme derlerimiz ile geleceğin yüzücülerini yetiştirmeyi hedefliyoruz.
 
 
Çocuklarımız  70 m2 jimnatik salonumuz da eğitmen eşliğinde beden eğitimi derslerini profösyönel bir şekilde almaktadırlar.
 
Zeka ve akıl oyunları atölyesi ile zekamızı kullanarak oyun ve eğlencenin tadını çıkarıyor bu şekilde  öğrencilerin sosyal hayattaki rolünü daha etkin kılmak için çabalıyoruz.
 
Okulumuzda 100m2 olan yemekhanemiz bulunmaktadır. Mutfağımızda özenle pişirdiğimiz organik ve helal gıda kodeksine uygun olarak hazırlanan menülerimiz ile çocuklarımızın sağlıklı beslenmeleri hedeflenmektedir. Aylık yemek listelerimiz velilerimiz ile paylaşılmakta olup okulumuzda birebir uygulanmaktadır.
 
Okulumuz yenilikçi eğitim sistemini her zaman takip eden öğretmenleri sayesinde, modern bir eğitim sağlamaktadır. Değerler eğitimi ile ahlaki eğitimin temelleri okulumuz da atılmaktadır.
 

Çeşitli sinema  tiyatro ve gezi faaliyetleri ile çocuğunuzun entelektüel gelişimine faydada bulunup öz güvenini ve sosyal gelişimini destekleyerek aynı zamanda sadece eğitim öğretim döneminde değil Yaz Okulu imkanı ile tüm sene hizmet sunmaktadır.

 
Okulumuz 7/24 yirmi beş ayrı noktadan kapalı devre kamera ile kayıt altındadır.